09/01/15 - 13:34h

Bačinski iznenadila Kvitovu i zakazala finale sa Halep! (WTA Šenžen)

Švajcarska teniserka Timea Bačinski plasirala se u finale WTA turnira u kineskom Šenženu savladavši drugu nositeljku Čehinju Petru Kvitovu sa 6:4, 6:4. Njena rivalka u finalu biće prvi nosilac Rumunka Simona Halep, koja je nadigrala domaću teniserku Saisai Ženg, takođe u dva seta rezultatom 6:2, 6:3.

Timea

Timea

25-godišnja Švajcarkinja je trijumfom protiv dvostruke šampionke Vimbldona došla u priliku da se bori za svoju drugu titulu u karijeri. Bačinski je odlično otvorila duel i sa dva brejka stigla do prednosti od 4:0. U nastavku seta, Kvitova je uspela da anulira jedan brejk zaostatka, ali je švajcarska teniserka uspela da prvi set privede kraju sa 6:4. U drugom setu Čehinja je pokušavala da izvrši pritisak na Bačinski, ali joj to nije polazilo za rukom. Prelomni trenutak odigrao se u devetom gemu, kada Švajcarkinja pravi brejk i u narednom uspeva da reši meč u svoju korist identičnim rezultatom 6:4.

Ovo će biti drugo odmeravanje snaga između Simone Halep i Timee Bačinski. Jedini duel do sada odigrale su 2010. godine, u Torhutu, kada je Rumunka slavila sa 6:1, 6:3.

Teme:   Petra Kvitova, Polufinale, Rang Lista, Rezultati, Simona Halep, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista