06/02/15 - 15:34h

ATP Zagreb: Viktor stao u četvrtfinalu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Zagrebu. On je u četvrtfinalnom meču poražen od Giljerma Garsije Lopeza sa 2:1 u setovima.

V. Troicki175
G. Garsija-Lopez667
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Giljerma Garsije Lopeza trajao je dva sata i 29 minuta, a posle tri seta slavio je Španac.

Prvi set je Garsija Lopez dobio sa ubedljivih 6:1. Oduzeo je Viktoru servis dva puta, a srpski teniser u ovom delu meča nije imao šansi. Posle samo 27 minuta, Španac je vodio sa 1:0.

U drugom setu obojica su napravili po jedan brejk, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Troicki ga je dobio sa 7:5 i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Španac je u drugom gemu trećeg seta napravio brejk za vođstvo od 2:0, ali je nešto kasnije Troicki uzvratio ribrejkom i izjednačio na 3:3. 12. gem bio je odlučujući, jer je u njemu Garsija Lopez još jednom oduzeo servis srpskom teniseru i dobio ovaj deo meča sa 7:5.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Zagrebu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki