03/10/15 - 11:06h

ATP Peking: Đorđe Đoković stao u kvalifikacijama

Srpski teniser i najmlađi brat najboljeg igrača planete, Novaka Đokovića, Đorđe Đoković, poražen je u prvom kolu kvalifikacija za ATP turnir u Pekingu! Bolji od našeg igrača bio je Italijan Simone Boleli sa 2:0, po setovima 6:0, 6:4, nakon svega 58 minuta igre.

Đ. Đoković04
S. Boleli66

Djordje Djokovic

Đorđe Đoković je za ovaj turnir dobio specijalnu pozivnicu, trenutno je 1490. igrač na ATP listi, a i pored poraza nije završio takmičenje u Kini, pošto će učestvovati i u dubl konkurenciji i to u paru sa Novakom Đokovićem. Njihovi protivnici u prvom kolu biće Mao-Ksin Gong iz Kine i Novozelanđanin Majkl Venus.

Meč je mnogo bolje počeo iskusni Italijan, koji je uspeo da brejkom na startu dođe do velike prednosti. Pomalo iskustvo protivnika, pomalo trema uticalo je u tom prvom setu na Đorđa, te je Simone Boleli u nastavku sa još dva brejka prelomio ovaj deo igre i osvojio ga sa maksimalnih 6:0.

U drugom setu Đorđe Đoković je uspeo da osvoji nekoliko gemova, da oduzme i servis starijem rivalu, ali je ipak na kraju poražen. Set je počeo sigurnim servisima, a onda je prvi do brejka došao Boleli, odmah je uzvratio Srbin za 2:2, ali je već u narednom gemu teniser iz Italije došao do novopg oduzetog servisa i prednosti od 3:2. U daljem toku seta brejkova nije bilo, imao je Đorđe šansu da se vrati, nije uspeo, pa je Simone Boleli slavio sa 6:4.

Italijan će se u poslednjem kolu kvalifikacija sastati sa Kuznjecovim.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Pekingu, Djordje Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti