07/05/12 - 15:21h

ATP Madrid: Troicki u drugom kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki uspešno je startovao u Madridu i savladao Amerikanca Donalda Janga sa 2:1 u setovima.

V. Troicki646
D. Jang161
Viktor Troicki. Getty Images.

Viktor Troicki

Troicki je odlično započeo meč, napravivši brejk već u prvom gemu. U drugom je ipak dozvolio Jangu da mu oduzme servis, iako je prethodno spasio tri brejk lopte. Taj brejk je bio sve što smo videli od Amerikanca u ovom setu, jer je naš teniser dobio narednih pet gemova i završio set ubedljivim rezultatom – 6:1.

Za razliku od početka prvog seta, drugi nije tako dobro počeo za našeg tenisera. Jang je napravio brejk na startu i poveo sa 2:0. Viktor nije dozvolio da mu oduzme još neki servis gem u ovom setu, ali nije uspeo ni da napravi ribrejk, pa se ovaj set završio sa brejkom prednosti za Janga – 6:4.

U odlučujućem setu je Troicki napravio tri brejka, a izgubio samo jedan servis gem, pa je i ovaj set dobio ubedljivim rezultatom od 6:1.

Naredni protivnik našeg tenisera biće bolji iz duela koji igraju Tomas Beluči i Rišar Gaske.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Viktor Troicki