01/03/13 - 14:19h

ATP Dubai: Zimonjić i Lindštet u finalu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Šveđanin Robert Lindštet plasirali su se u finale ATP turnira u Dubaiju, u konkurenciji parova. Oni su u polufinalu savladali Mihaela Južnjeg iz Rusije i Džonatana Erliha iz Izraela rezultatom 7:6, 7:6.

N. Zimonjić/R. Lindštet77
M. Južnji/Dž. Erlih66
Nenad Zimonjic

Meč koji je trajao sat vremena i 49 minuta srpsko-švedska kombinacija dobila je u dva taj-brejka.
U prva dva gema videli smo po jedan brejk sa obe strane. Set se završio sa još tri propuštene brejk prilike na strani Zimonjića i Lindšteta, pa je završnica igrana u taj-brejku. Taj deo prvog seta su naš teniser i njegov partner dobili bez mnogo muke, 7:2.

U drugom setu bilo je ukupno četrnaest brejk lopti, ali ni jedan ni drugi tim nije uspeo da osvoji gem na servis drugog. Kao i prvi set, i ovaj je završen u taj-brejku, koji su Zimonjić i Lindštet dobili istim rezultatom – 7:2.

Oni će se u finalu sastati sa Mahešom Bupatijem, i nekadašnjim Zimonjićevim partnerom, Mikaelom Ljodrom.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti