01/03/13 - 15:57h

ATP Dubai: Novak u finalu!!

Novak Đoković na korak je od titule na ATP turniru u Dubaiju! Najbolji teniser sveta savladao je u polufinalu Argentinca Huana Martina Del Potra sa 2:0 u setovima. U borbi za titulu sastaće se sa boljim iz duela Tomaša Berdiha i Rodžera Federera.

N. Đoković67
H.M. Del Potro36

Prvi set trajao je 37 minuta, a Novak ga je dobio zahvaljujući jedinoj brejk šansi koju je imao. U šestom gemu je oduzeo Del Potru servis i sačuvao ga sve do kraja seta. Nole je u ovom delu meča imao bolji procenat prvog servisa, a Del Potro je zabeležio četiri asa, jedan više od Đokovića. Ni jedan ni drugi nisu mnogo grešili, pa se prvi set završio bez duplih grešaka.

Na početku drugog seta Argentinac je osvojio tri uzastopna gema i brzo poveo sa 3:0, iskoristivši jednu od tri brejk šanse koje je imao. Novak uspeva da izjednači rezultat, a onda svojoj seriji dodaje još jedan gem na servis Del Potra i prelazi u vođstvo. Bez mnogo muke osvaja još jedan gem na svoj servis, a onda Argentinac prekida seriju od pet uzastopno osvojenih gemova. Smanjio je vođstvo Novaka na 5:4, pa mu oduzeo servis za izjednačenje – 5:5. Delpo pravi niz osvojenih gemova i dolazi do prednosti od 6:5. Đoković mu ne dozvoljava da lako dobije ovaj set pa rezultat dovodi do 6:6, a set u taj-brejk. Ovaj deo meča naš teniser dobija sa 7:4 i dolazi do finala ATP turnira u Dubaiju.

Novak će se za titulu na ATP turniru u Dubaiju boriti sa Švajcarcem Rodžerom Federerom ili Čehom Tomašem Berdihom.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti