23/05/13 - 15:57h

ATP Dizeldorf: Pelja bolji i od Viktora

Argentinac Gvido Pelja savladao je dva srpska tenisera za isto toliko dana. Nakon što je u drugom kolu bio bolji od Tipsarevića, 101. teniser sveta slavio je i u četvrtfinalu protiv Viktora Troickog. On je ovaj meč dobio sa 2:0 – 7:6, 7:5 po setovima.

V. Troicki65
G. Pelja77
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Gvida Pelje trajao je sat vremena i 47 minuta, a naš teniser poražen je sa 2:0 u setovima. Tako će Gvido Pelja, 101. teniser sveta igrati polufinale ATP turnira serije 250 u Dizeldorfu.

U prvih šest gemova videli smo po dva brejka sa obe strane, pa je nakon toga rezultat bio 3:3. Bili su izjednačeni do kraja, a Viktor je uspeo da spasi dve set lopte. Uveo je prvi set u taj-brejk, a rezultat u ovom delu meča bio je 7:5 za Argentinca.

I u drugom setu igrali su na istom nivou, o čemu svedoče i sedam brejkova. Argentinac je uz malo više sreće uspeo da dođe do brejka više, pa je porazom od 2:0 Viktor završio takmičenje u Dizeldorfu.

Gvida Pelju očekuje polufinale protiv trećeg nosioca, Huana Monaka, i veliki skok na ATP listi.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Dizeldorfu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki