26/02/13 - 11:45h

ATP Akapulko: Lajović namučio Anduhara, Španac ipak slavio

Srpski teniser Dušan Lajović propustio je veliku šansu da u prvom kolu ATP turnira u Akapulku savlada 47. igrača sveta, Španca Pabla Anduhara. Španski teniser je slavio u ovom duelu sa 2:1 u setovima.

D. Lajović652
P. Anduhar376
Dušan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića, i njegovog bolje rangiranog protivnika trajao je dva sata i 23 minuta. Naš teniser je igrao na odličnom noviu, ali je propustio šansu da savlada Anduhara.

U prvom setu videli smo četiri brejka, tri na strani našeg tenisera. Iskoristio je sve tri prilike da protivniku oduzme servis, dok je Anduhar imao četiri, a realizovao samo jednu. Vodio je Lajović sa 5:1, ali je do kraja seta Španac uspeo da smanji vođstvo Srbina na 6:3. Posle 44 minuta, Lajović je vodio sa 1:0 u setovima protiv 47. tenisera sveta.

Na početku drugog seta Anduhar je došao do brejka, koji je naš teniser vratio tek u desetom gemu. Izjednačio je na 5:5, ali Španac koristi već narednu priliku za novi brejk i završava set u svoju korist, 7:5. Lajović je u ovom setu propustio jednu brejk loptu, koja bi ga možda dovela do pobede u ovom duelu.

U trećem setu iskusniji Španac igrao je bolje. Dva puta je oduzeo servis Lajoviću, što je bilo više nego dovoljno za pobedu i plasman u drugo kolo ATP turnira u Akapulku.

Pobedom u kvalifikacijama Lajović je osvojio 20 poena, što bi trebalo da ga dovede do napredka na ATP listi od desetak pozicija.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Akapulku, Dušan Lajović, Srpski teniski talenti, Turniri, Vesti