21/01/15 - 16:04h

AO: Viktor u trećem kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Australijan Opena! Srbin je u drugoj rundi bio bolji od Argentinca Leonarda Majera, 26. nosioca, sa 3:1 u setovima.

V. Troicki6466
L. Majer4640
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Leonarda Majera trajao je dva sata i 29 minuta, a srpski teniser slavio je sa 3:1 u setovima i plasirao se u treću rundu Australijan Opena.

Prvi set trajao je 38 minuta, a sa 6:4 dobio ga je srpski teniser. Majer je došao do prvog brejka u meču i poveo sa 2:0, ali je Viktor odmah uzvratio ribrejkom i izjednačio rezultat na 2:2. U petom gemu Troicki dolazi do novog brejka i prelazi u vođstvo od 3:2, a brejk prednosti sačuvao je sve do kraja seta i tako poveo sa 1:0.

Zanimljivo je da je drugi deo meča trajao isto koliko i prvi set – 38 minuta. Bili su prilično izjednačeni i sigurno osvajali svoje servis gemove, sve do desetog, kada je Argentinac došao do brejka i dobio ovaj deo meča sa 6:4.

U trećem setu oboje su propustili po nekoliko brejk prilika, a Viktor je protivniku servis oduzeo u sedmom gemu za vođstvo od 4:3. Brejk prednosti doveo ga je do 6:4 i vođstva od 2:1 u setovima.

Četvrti set Viktor je odigrao više nego odlično. Prepustio je protivniku samo 11 poena, a ovaj deo meča dobio je bez izgubljenog gema – 6:0!

U trećem kolu Viktor Troicki će igrati protiv Tomaša Berdiha.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Drugo Kolo, Grend Slem, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti, Viktor Troicki