25/01/15 - 15:07h

AO: Marej prejak za Dimitrova!

Britanac Endi Marej plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije posle trijumfa nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim sa 6:4, 6:7, 6:3, 7:5 u spektakularnom meču, koji je trajao više od tri i po sata.

Endi

Endi

Škotlanđanin će u četvrtfinalu snage odmeriti protiv jedinog preostalog Australijanca Nika Kirgiosa.

Marej i Dimitrov su odigrali izuzetno uzbudljiv meč, u kome je slavio iskusniji Škot igrajući bolje u najbitnijim trenucima.

Dimitrov je bolje otvorio duel i imao prednost od 3:0, no Marej se brzo konsolidovao i nakon poravnanja rezultata, novim brejkom prelomio prvi deo igre sa 6:4.

U ranoj fazi drugog seta, teniseri su razmenili po brejk, da bi pobednik bio rešen u taj-brejku. Odlučujući gem je pripao bugarskom teniseru koji je imao više koncentracije.

Grigor

Grigor

Prelomni detalj trećeg seta odigrao se u osmom gemu, kada je Škot dočekao svoju šansu i iskoristio je na najbolji mogući način. U narednom gemu je sigurnim servisom ponovo stigao do vođstva u setovima rezultatom 6:3.

Dimitrov je, kao i prvi set, započeo vođstvom od 3:0, kontrolisao je set sve do rezultata 5:3, kada je servirao za izjednačenje i odigrao vrlo loš gem, što je teniser kalibra Endija Mareja surovo kaznio.

Dimitrov Melburn

Bugarski teniser je nakon pretrpljenog brejka potpuno izgubio živce, slomio reket i nije više mogao da pruži nikakav ozbiljniji otpor, a Endi je sve to iskoristio osvojivši preostale gemove.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Australian Open, Australijan Open 2015, Endi Marej, Grend Slem, Grigor Dimitrov, Osminafinala, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti