19/01/16 - 07:48h

AO: Ana ekspresno do drugog kola

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Australijan Opena, nakon što je sa 2:0 u setovima na startu takmičenja eliminisala Tami Paterson iz Australije.

A. Ivanović66
T. Paterson23
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Tami Paterson trajao je sat vremena i 15 minuta, a srpska teniserka je sa 6:2, 6:3 savladala protivnicu i plasirala se u drugo kolo takmičenja.

Ivanovićeva je od samog početka meča imala potpunu kontrolu, a domaća teniserka koja je trenutno 459. na WTA listi nije mogla mnogo toga da uradi. U prvom setu Ana je dva puta oduzela servis protivnice, a u svojim servis gemovima bila je odlična. Uz dva brejka prednosti završila je ovaj set – 6:2.

Sličnu priču imali smo prilike da vidimo i u nastavku susreta. U ranoj fazi drugog seta Ana je došla do novog brejka i vođstva od 3:0. Čuvala je brejk do kraja meča i dobila ovaj set sa 6:3.

Noćas se u drugo kolo Australijan Opena plasirala i Jelena Janković, a još dvoje srpskih tenisera čeka na svoj izlazak na teren – Viktor Troicki i Bojana Jovanovski.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open 2016, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti