21/04/12 - 16:38h

Ana poražena, Rusija izjednačila!

Srpska teniserka Ana Ivanović izgubila je od Svetlane Kuznjecove u drugom meču polufinalnog duela sa Rusijom. Nešto ranije je Jelena Janković bila bolja od Anastasije Pavljučenkove, pa je posle prvog dana rezultat izjednačen – 1:1.

A. Ivanović264
S. Kuznjecova626
Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanović

Naša teniserka kao da nije bila na terenu za vreme prvog seta. Kuznjecova je napravila tri brejka i posle samo 24 minuta igre povela sa 1:0.

U drugom setu je situacija bila drugačija. Ana je igrala dobro, četiri puta oduzela servis Ruskinji i dobila ovaj set rezultatom 6:2.

Treći odlučujuči set trajao je duže od prethodna dva. Ivanovićeva je u prvom gemu izgubila servis što je Kuznjecovu lako dovelo do rezultata od 5:4. Servirala je za pobedu do koje je i stigla posle prve meč lopte i 1h i 53 minuta igre.

Sutra su na redu još dva singl meča i dubl. Jelena će igrati sa Aninom današnjom protivnicom Svetlanom Kuznjecovom, a Ivanovićeva sa Anastasijom Pavljučenkovom.