21/01/16 - 14:27h

Ana lagano do trećeg kola, kraj za Jelenu Janković!

Polovičan uspeh srpskih teniserki u borbi za treće kolo na prvom Gren slemu sezone – Australian Openu. Ana Ivanović savladala je latvijsku teniserku Anastasiju Sevastovu sa ubedljivih 2-0 u setovima i to dva puta po 6-3. Sa druge strane, Jelena Janković nije uspela da obezbedi prolaz u treće kolo ovog turnira. Bolja u duelu sa Jelenom bila je Laura Zigemund, teniserka nemačkog porekla sa 2-1 u setovima.

Ana Ivanovic

Ana u svom meču nije imala velikih problema, dok je Jelena mogla i bolje da odigra s obzirom da je lepo počela, osvajanjem prvog seta bez puno poteškoća. Naredna protivnica našoj Ani biće američka teniserka Medison Kis. Medison je svoj plasman u naredno kolo obezbedila pobedivši Švedovu sa 2-1 u setovima.

Ana je odigrala dobar meč i konstantno diktirala tempo protivnici. Prva 4 gema protekla su bez ijedne stvorene šanse za brejk. Teniserke su imale stabilan servis, ali se prilika javila već u petom gemu. Ana je umela pametno da je iskoristi odmah i tako napravi brejk za ozbiljnije vođstvo od 4-2 u gemovima, nakon što je odservirala. Set je mogao da se završi i brže da je Ana u sedmom gemu iskoristila još jednu brejk priliku. No, time je samo odloženo neminovno – Ana u devetom gemu koristi drugu set loptu i semafor beleži 1-0 u njenu korist.

Drugi set je takođe odlično započela, najpre dobrim servis gemom, a onda i ostvarivanjem prednosti od 2-0 zahvaljujući novom brejku, ali je ribrejk napravila Sevastova već u trećem gemu i smanjila prednost srpske teniserke na 1-2. Imala je Ana u sledećem gemu jednu brejk šansu koju nije realizovala, a onda se presudni brejk desio u osmom gemu, i slično prvom setu, Ana koristi drugu meč loptu i time privodi ovaj duel kraju.

Jelena Jankovic

Jelena je odlično započela meč, ostvarivši brejk na samom početku. Igralo se mirno u nastavku. U petom gemu je srpska teniserka imala čak 3 prilike za brejk, ali nije ih sprovela u značajnije vođstvo. Naredni – šesti gem je osvojila bez izgubljenog poena, a onda je konačno vođstvo od 1-0 u setovima usledelo u devetom gemu za 6-3.

U toku drugog seta Jeca je imala dve brejk šanse koje nije iskoristila, dok je njena protivnica imala jednu, takođe nerealizovanu. Stiglo se do taj brejka gde je Laura uspela da iz drugog pokušaja poravna rezultat na 1-1 u setovima i tako se vrati u meč. U trećem setu su se na samom početku desili brejk za Jelenu, a onda i ribrejk protivnice. Do samog finiša tog seta nije bilo većih oscilacija, a poslednji gem je doneo Lauri brejk, čime je stavila tačku na ovaj meč. Neverovatno je kako je srpska teniserka praktično poklonila ovaj gem protivnici, a time i meč, jer je protivnica uspela da joj uzme gem vezivanjem tri uzastopna poena, i pri 40:0 reši meč u svoju korist.