09/09/14 - 14:19h

WTA Taškent: Bojana uspešna na startu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Taškentu, nakon što je sa 2:1 u setovima eliminisala Ukrajinku Katerinu Bondarenko.

B. Jovanovski166
K. Bondarenko641
Bojana Jovanovski

Jovanovska je do pobede nad Bondarenko došla sa 1:6, 6:4, 6:1, posle jednog sata i 23 minuta igre.

Prvi set je vrlo lako prepustila ukrajinskoj teniserki koja je uz tri brejka prednosti slavila sa 6:1.

U sedmom gemu drugog seta Jovanovski je došla do prvih brejk šansi u meču ali ih nije iskoristila. Tek u devetom gemu oduzima servis Bondarenkovoj za vođstvo od 5:4, a zatim servira za set. Bez izgubljenog poena dolazi do prve set lopte i izjednačava rezultat na 1:1.

Jovanovska je treći set započela brejkom, a zatim povela sa velikih 4:0. Tek je tada protivnici prepustila gem, a onda napravila još jednu mini seriju od dva dobijena gema za pobedu od 6:1.

Bojana je u glavnom gradu Uzbekistana postavljena za prvog nosioca i u drugom kolu će igrati sa Alom Kudrajavcevom, koja je pobedila kvalifikantkinju Marinu Zanevsku u tri seta.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti