3 OD 3: I Lajović u drugom kolu Rima!

Savršen dan za srpske tenisere u Rimu!

D. Lajović666
L. Sonego373

Nakon Međedovića i Kecmanovića, pobedu u prvom kolu Mastersa u Rimu slavi Dušan Lajović! On je u uzbudljivom okršaju bio bolji od domaće uzdanice Lorenca Sonega 6:3, 6:7 (5), 6:3 za dva časa i 31 minut igre. Ujedno je prekinuo niz od tri uzastopna poraza protiv ovog rivala.

Lajović će se u drugom kolu sastati sa 19. teniserom sveta Sebastijanom Baezom iz Argentine, koji je na startu bio slobodan.

Duci je u drugom gemu napravio brejk i sačuvao ga do kraja prvog seta, iako se u poslednjem gemu te deonice suočio sa tri brejk lopte. Brejknuo je i na startu drugog seta, poveo sa 2:1, ali je Italijan uspeo da uzvrati i izjednači na 3:3.

Lajović je u sledećem gemu imao tri šanse da po drugi put u setu dođe do brejka, međutim, nije uspeo, a potom je tražio medicinski tajm aut zbog problema sa zglobom desne noge.

Srpski teniser je potom spasao dve vezane brejk lopte, ali je propustio svoju šansu pri rezultatu 5:5. U taj-brejku, Sonego je poveo sa 5:1 i 6:2, Srbin se primakao na poen zaostatka, ali nije uspeo da napravi preokret.

Sedmi i osmi gem bili su odlučujući u trećem setu. Lajović je najpre spasao jedinu brejk loptu kod rezultata 3:3, a potom odigrao sjajno za ključni brejk i 5:3, pre nego što je odservirao za vrednu pobedu.

Teme:   Dušan Lajović, Masters, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti