02/11/13 - 19:01h

WTA Sofija: Ana Ivanović bez finala

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u Sofiji. Bolja od teniserke iz Srbije, posle preokreta, bila je Rumunka Simona Halep rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 6:1, 6:3. Protivnica teniserke iz Rumunije u finalu biće bolja iz duela Pavljučenkova – Stosur.

A. Ivanović613
S. Halep266
Ana Ivanovic

Rumunka je bolje počela meč, već u trećem gemu napravila brejk i povela sa 2:1. Mežutim, to je bilo sve od Simone Halep. U nastavku seta Ana Ivanović uspela je da napravi tri brejka, za 2:2, potom za 4:2 i na kraju za konačnih 6:2 u prvom delu igre.

U drugom setu kao da je samo Simona Halep bila na terenu. Rumunka je opet set počela brejkom, potom napravila još jedan za 3:0, da bi u nastavku seta dozvolila Ani samo jedan gem i uz to još jednom napravila brejk za konačnih 6:1.

Treći set bio je izuzetno uzbudljiv. Prvo je Ana napravivši dva brejka i povela sa velikih 3:0, da bi tada stala i dozvolila Rumunki da napravi čak tri brejka i veže šest gemova za konačnih 6:3 i plasman u finale. Simona Halep je ovom pobedom nastavlia niz bez poraza na ovom turniru, ali je u ovom meču po prvi put izgubila set.

Simona Halep će se u nedeljnom finalu sastati sa pobednicom duela Pavljučenkova – Stosur.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti