03/07/15 - 19:37h

Vimbldon: Venus ipak bolja od borbene Aleksandre

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u osminu finala ovogodišnjeg Vimbldona! Bolja od naše igračice bila je Amerikanka Venus Vilijams rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2, nakon jednog sata i 13 minuta tenisa. Naredna protivnica teniserke iz Sjedinjenih Američkih Država će biti ili mlađa sestra Serena ili Britanka Votson.

A. Krunić32
V. Vilijams66
Aleksandra Krunic

Srpkinja se borila u ovom susretu, ali izgleda da su je malo iscrpeli dueli sa Italijankama u prva dva kola. Međutim, i pored ubedljivog rezultatskog poraza naša igračica nije razočarala, a iskustvo koje ima Venus, uz dobru partiju, bilo joj je dovoljno za plasman u anredno kolo.

Aleksandra je odlično počela i servirala sjajno u gotvo celom toku prvog seta. Naša igračica je poklekla samo u osmom gemu, a pre toga nije bilo brejk prilika ni na jednoj strani. U tom odlučujućem gemu Venus Vilijams dolazi do dve brejk lopte i koristi drugu za 5:3. Borbena naša igračica nije se predavala, već u sledećem gemu mogla je da uzvrati ribrejkom, međutim dve prilike nije iskoristila, a drugu set loptu Amerikanka je nekako iskoristila za 6:3.

Ovako izgubljen prvi set kao da je malo obeshrabrio Srpkinju, pa je Venus sa dva brejka u prva tri gema došla do ogromnih i ispostaviće se nedostižnih 4:0. Nastavak seta doneo je samo blag pritisak Aleksandre, a Vilijams je lako privela meč kraju, osvojivši set sa 6:2.

Naredna protivnica teniserke iz Sjedinjenih Američkih Država će biti ili mlađa sestra Serena ili Britanka Votson.

Teme:   Aleksandra Krunić, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon