26/10/15 - 18:15h

Viktor imao meč lopte, pa poražen na startu Bazela!

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Bazelu! Srbin je u duelu prve runde, nakon preokreta, eliminisan od Francuza Adriana Manarina sa 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 7:6 (7:3), nakon dva sata i 27 minuta tenisa. Naš tensier je pri kraju trećeg seta dva puta imao brejk prednosti, čak i dve meč lopte, ali nije to iskoristio.

V. Troicki656
A. Manarino477
Viktor Troicki

Viktor Troicki nastavio je da pruža slabe partije na ATP turnirima. Srbin je, nakon prošlonedeljne eliminacije u prvom kolu Moskve, danas u istoj rundi eliminisan sa turnira u Bazelu. Viktor je osvojio prvi set boljom igrom u finišu ovog dela igre, a nakon izgubljenog drugog, u trećem je imao dva puta po brejk prednosti, ali nikako to nije materijalizovao. Dozvolio je rivalu da odmah napravi ribrejk, nije iskoristio ni dve meč lopte, a onda je Manarino u taj-brejku odlučujućeg seta zasluženo slavio.

Teniseri su odlično ušli u meč, sjajno su servirali, te je u prvih devet gemova viđena samo jedna brejk lopta, koju nije iskoristio Manarino u petom gemu. Kada su sve očekivali rasplet u taj-brejku, Viktor Troicki je u desetom periodu prvog seta došao do tri, ne vezane, brejk i set prilike. Iskoristio je Srbin treću, oduzeo je servis rivalu i sovojio prvi set sa 6:4.

Ovakav prvi set nije “dao krila” našem igraču, kao što bi se očekivalo, već je na samom startu drugog perioda Adrian Manarino oduzeo servis Troickom, da bi se naš igrač tek u šestom gemu vratio i poravnao rezultat na 3:3. U daljem toku seta opet dobri servisi sa obe strane, a onda jednaesti gem, servis za Viktora i 15:40 za Manarina. Uspeva Francuz da iskoristi drugu brejk priliku, potom je i potvrđuje za 7:5, te izjednačujućih 1:1.

U trećem setu, ako ćemo gledati samo regularni deo, bez taj-brejka, bio je Srbin nešto bolji, ali nije uspeo da zada rivalu odlučujući udarac. Nakon sigurnih servisa na startu odlučujućeg seta, Viktor Troicki pravi brejk za 4:2, ali potom odmah dozvoljava rivalu ribrejk i povratak u set. Nije to bilo sve. Teniser iz Srbije uspeva da u osmom gemu opet bude bolji, oduzima servis rivalu još jednom i u sledećem gemu servira za meč. Imao je Troicki i dve meč lopte u devetom delu igre, ali ih nije iskroistio. Adrian Manarino uzvraća brejk drugi put u setu, potom su obojica bili sigurni sa servisima, a u “trinesatom gemu” teniser iz Francuske dominira. Dolazi Francuz do velikih 4:0, koristi to, postavlja konačnih 7:3, za pobedu od 7:6 u trećem setu.

Naredni rival tensiera iz Francuske biće pobednik meča Sepi – Gofan, a Srbija ima još jednog predstavnika u glavnom žrebu, jer će se Dušan Lajović u prvoj rundi sasati sa Dolgopolovim.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Bazelu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki