USO: Tim i Delpo za četvrtfinale

Sjajni Argentinac Huan Martin Del Potro savladao je u trećem kolo US Opena 13. igrača sveta, Španca Davida Ferera.

zimbio.com

zimbio.com

Meč je trajao 2 sata i 28 minuta, a argentinski teniser slavio je sa 7:6, 6:2, 6:3. Španac mu je probleme pravio samo u prvom setu, dok je preostala dva Del Potro dobio bez mnogo muka.

Argentinac je meč otvorio brejkom, ali je u naredih pet gemova Ferer uspeo i da vrati brejk, i da napravi još jedan za vođstvo od 4:2. U gemu u kom je Španac servirao za set, teniser iz Argentine mu je ponovo oduzeo servis, a nakon 6:6 ovaj deo meča završen je u taj brejku. Delpo ga je dobio sa ubedljivih 7:3 i poveo sa 1:0 u setovima.

U naredna dva, Ferer, čija je forma u poslednje vreme u velikom padu, bio je skoro pa nemoćan protiv Del Potra. U drugom delu meča čuvali su servise sve do šestog gema. Tada je Argentinac došao do brejka, poveo sa 4:2 a potom vezao još dva gema do konačnih 6:2 u ovom setu.

Treći set Delpo je dobio sa 6:3. Ferer je u četvrtom gemu propustio jedinu brejk šansu, ali je Argentinac svoju iskoristio za prednost od 5:3. Servirao je za meč i bez izgubljenog poena u ovom gemu došao do 6:3 i plasmana u narednu rundu.

Protivnik će mu biti Austrijanac Dominik Tim, koji je u trećoj rundi eliminisao Pabla Karenja Bustu. Na terenu su proveli skoro tri sata, a Tim je slavio posle četiri odigrana seta – 1:6, 6:4, 6:4, 7:5.

Španac je odigrao sjajan prvi deo meča u kom je protivniku propustio samo jedan gem, ali u preostala tri teniser iz Austrije uspeo je da ga nadigra i dođe do preokreta koji ga je odveo u osminu finala.

Teme:   Dominik Tim, Huan Martin Del Potro, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti