17/07/18 - 10:25h

UMAG: Đere startovao pobedom

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo ATP turnira u hrvatskom Umagu.

L. Đere616
P. Kuevas463

Laslo Djere (StarSportPhoto)

100. igrač sveta savladao je 26 mesta bolje rangiranog Pabla Kuevasa iz Urugvaja nakon dva sata i 11 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu Laslo je napravio jedan brejk i ovaj deo igre dobio sa 6:4 u gemovima. U nastavku je Urugvajac napravio preokret – dva puta je oduzeo servis Đereu i sa ubedljivih 6:1 uzeo drugi set.

Na startu poslednje deonice susreta Kuevas je napravio brejk, al ga je srpski teniser odmah vratio i ponovio ga pred kraj seta koji je osvojio rezultatom od 6:3 za trijumf u ovom duelu.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz duela Maksimilijan Marteter i Nino Serdarušić.

Teme:   ATP u Umagu, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti