25/10/16 - 15:40h

Troicki preokretom do drugog kola Beča!

Srpski teniser Viktor Troicki trijumfalno je startovao na ATP turniru u Beču, pošto je u 1. kolu nakon preokreta savladao Kevina Andersona.

Viktor Troicki

Srpski as je do drugog uzastopnog trijumfa nad Južnoafrikancem došao nakon preokreta – 4:6, 7:6 (5), 7:5, posle dva sata i 19 minuta borbe.

Troicki će se u drugom kolu sastati sa boljim iz austrijskog duela Dominik Tim – Jirgen Melcer.

Anderson je bolje ušao u meč. U prvom setu čuvao je svoj servis, a od šest šansi za brejk iskoristio je jednu. To je bilo sasvim dovoljno da povede sa 1:0 u setovima – 6:4.

U drugom setu obojica su se dobro branila. Ni jedan ni drugi nisu koristili šanse za brejk, čuvali su svoje servis gemove i tako odveli ovaj deo meča u taj-brejk. U završinici je Troicki slavio sa 7:5 i tako došao do izjednačenja u setovima – 1:1.

Treći set skoro da je odlučio samo jedan poen. Obojica su bili sigurni na svoj servis, ne dopustivši protivniku čak ni da dođe do šanse za brejk. Do prve prilike Troicki je došao u 12. gemu, a to je ujedno bila i meč lopta. Anderson je servirao, ali je Viktor osvojio poen i prošao u narednu rundu – 7:5.

Teme:   ATP u Beču, Vesti, Viktor Troicki