30/07/16 - 01:03h

Toronto: Nišikori preko Dimitrova do polufinala

Drugi polufinalista Rodžers kupa je Japanac Kei Nišikori.

Treći nosilac je savladao Grigora Dimitrova sa 6-3, 3-6, 6-2, i zakazao polufinalni duel sa Stanom Vavrinkom u subotu od 18.00 po sredenjevropskom vremenu. Švajcarac je prethodno ubedljivo porazio Kevina Andersona.

Nišikori nema dobar skor protiv svog sledećeg rivala, dobio je samo jedan od četiri mečeva, ali su se poslednji put sastali još u četvrtfinalu Australijan opena 2015.

Japanac je ubedljivo dobio prvi set, napravio je brejk sa nulom za 3:2, a potom još jedan pri rezultatu 5:3.

Neočekivano, Dimitrov je uzvratio već na startu drugog seta, oduzeo je servis protivniku u prvom gemu. Nišikori je tokom seta imao pet prilika da vrati brejk, ali nije iskoristio nijednu, što je Bugarin kaznio novim brejkom u devetom gemu, uzvrativši tako Nišikoriju istom merom.

Delovalo je da je Dimitrov u boljem momentumu, poveo je 1:0 u odlučujućem delu, ali je onda usledila furiozna serija Nišikorija – pet gemova u nizu, uz dva brejka, posle čega nije bilo povratka za 40. tenisera sveta.

Na svom petom pojavljivanju na Rodžers kupu, Nišikori je plasmanom u polufinale ponovio najbolji rezultat u Torontu, ostvaren prošle godine . Protiv Vavrinke će se boriti za treće Masters finale, drugo u ovoj godini, posle Majamija i poraza od Đokovića.

Drugi polufialni par načiniće pobednici preostalih četvrtfinalnih duela u kojima se sastaju Đoković – Berdih i Raonić – Monfis.

Teme:   Kei Nisikori, Masters u Torontu, Vesti