25/04/17 - 12:56h

TENISKE NADE (u16): Ljubojević i Milenkovićeva prvaci Beograda, Stefanović najbolji u istočnoj Srbiji

Aleksandar Ljubojević i Dejana Milenković novi su šampioni grada Beograda, dok je titulu najboljeg u istočnoj Srbiji osvojio Luka Stefanović.

Dejana Milenkovic

Prvenstvo Beograda

Takmičenje B kategorije za momke održano je na terenima teniskog kluba Victoria, a domaći teniser Aleksandar Ljubojević (14) odneo je pobedu. Aleksandru je ovo treći trofej u konkurenciji do 16 godina, a na rang listi TSS-a trenutno zauzima šestu poziciju.

On je u finalu sa 4:6, 6:2, 6:2 savladao Mihaila Radosavljevića iz TK Banjica. Treće mesto osvojio je Jovan Ćirković koji je sa 6:4, 6:2 nadigrao Iliju Zoroju.

Ljubojević, Ćirković i Radosavljević postavljeni su za prva tri nosioca, a iznenađenje turnira je Zoroja koji je do polufinala došao kao 17. nosilac i 71. igrač na rang listi TSS-a.

A. Ljubojević – M. Radosavljević 4:6, 6:2, 6:2

Devojke su se takmičile na Teniskoj akademiji Tipsarević, a titula najbolje pripala je teniserki Crvene Zvezde, Dejani Milenković (15). Dejana je trenutno druga na rang listi TSS-a do 16 godina, a 45. u kategoriji do 18.

Na turniru je bila prva nositeljka, a u finalu je savladala četvrtu, Taru Dakić iz TK Fair Play – 3:6, 6:2, 6:4.

Treće mesto osvojila je Mina Obradović, druga favoritkinja, koja je savladala treću, Anastasiju Radojević – 6:3, 6:3.

Prvenstvo istočne Srbije

Prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije, turnir B kategorije, osvojio je Luka Stefanović sa Teniske akademije Živković.

On je u finalu savaldao Lazara Radenkovića sa ubedljivih 6:2, 6:2. Treće mesto osvojili su Nikola Nikolić i Uroš Arsić.

Na takmičenju je učestvovalo samo osam momaka, a turnir za devojke otakazan je zbog nedovoljnog broja prijavljenih učesnica.

Mladići

POLUFINALE
L. Stefanović – N. Nikolić 6:2, 6:1
L. Radenković – U. Arsić 6:1, 6:3
FINALE
L. Stefanović – L. Radenković 6:2, 6:2

Teme:   Aleksandar Ljubojević, Dejana Milenković, Luka Stefanović, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti