14/08/17 - 13:49h

TENISKE NADE (u14): Tešić najbolji na prvenstvu Zlatibora, Milosavljevićeva pobednica OP Zaječara

Na Zlatiboru i u Zaječaru igrani su turniri druge kategorije u organizaciji TSS-a, za dečake i devojčice do 14 godina.

Tesic i Tamburic

OP Zlatibora

Na terenima TK Zlatibor Springs takmičili su se dečaci, a titulu najboljeg poneo je Matija Tešić iz šabačkog kluba Stari grad.

On je u finalu sa ubedljivih 6:1, 6:1 savladao Marka Tamburića, člana užičkog Jedinstva.

Matija će uskoro napuniti 13 godina, a ovo mu je prvi trofej u konkurenciji do 14. Tokom celog turnira izgubio je samo tri gema.

Treće mesto osvojili su Novak Ivanović i Aleksandar Pavlović.

OP Zaječara

Devojčice do 14 godina takmičile su se u TK As Timok u Zaječaru.

Najbolja je bila Sara Milosavljević, članica Teniske akademije Živković iz Niša, koja je u finalu nadigrala Nevenu Janošević iz TK Rudar iz Bora sa 6:3, 3:6, 6:4.

Treće mesto osvojile su takođe igračice Rudara, Irina Jankov i Jelena Trandafirović.

Teme:   Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti