28/03/17 - 14:02h

TENISKE NADE (u14): Radoman i Šepa šampioni OP Beograda, Jovani Grujić prvo finale

U Beogradu je u utorak završeno Otvoreno prvenstvo ovog grada za dečake i devojčice u konkurenciji do 14 godina. Pobedici su Iva Šepa i Bojan Radoman.

Finalistkinja Jovana Grujic

Prvi nosilac Bojan Radoman došao je do trofeja savladavši u finalu drugog favorita, Vanju Vojinovića. Radoman je ovaj meč dobio sa 2:6, 6:2, 6:1 i tako osvojio svoju prvu titulu nakon dva izgubljena finala u ovoj konkurenciji.

Treće mesto podelili su Luka Zdravković i Petar Belošević.

B. Radoman – V. Vojinović 2:6, 6:2, 6:1

Kod devojčica titulu je osvojila Iva Šepa (12), kojoj je ovo drugi trofej u kategoriji do 14 godina. Ona je u finalu savladala odličnu desetogodišnjakinju Jovanu Grujić sa 6:2, 6:2.

Iako će uskoro napuniti tek 11 godina, Jovana je počela da igra takmičenja za devojčice do 14, a u kategoriji igračica do 12 godina zauzima treće mesto na rang listi Teniskog saveza Srbije.

Iva je bila peti nosilac na turniru, a Jovana je na takmičenje došla bez ranga u starijoj konkurenciji.

Treće mesto osvojile su Elena Ivanović i Milica Radunović.

I. Šepa – J. Grujić 6:2, 6:2

Teme:   Bojan Radoman, Iva Šepa, Jovana Grujić, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vanja Vojinović, Vesti