05/06/17 - 13:13h

TENISKE NADE (u14): Fatmi Idrizović trofej u Bitolju!

Srpska teniserka Fatma Idrizović trijumfovala je na Tennis Europe takmičenju za dečake i devojčice do 14 godina održanom u Makedoniji.

Fatma Idrizovic

Na turniru u Bitolju, Fatma koja će narednog meseca napuniti 13 godina, bila je postavljena za prvog nosioca.

Ulogu favorita opravdala je bez mnogo problema. Tokom čitvog turnira izgubila je samo 11 gemova, a u pet mečeva čak je četiri puta završavala setove bez izgubljenog gema.

U finalu je sa 6:4, 6:0 savladala godinu dana stariju rumunsku teniserku Stefaniju Pantaju.

Fatma je u Bitolju osvojila svoj peti Tennis Europe trofej, treći u kategoriji do 14 godina i treći ove godine.

Iva Divac je bila postavljena za drugog nosioca, ali je zaustavljena u četvrtfinalu. Finalistkinja Pantaja bila je bolja sa 6:2, 6:4.

Iako u singlu nije ispunila očekivanja, Iva je odigrala sjajno takmičenje u dublu. U paru sa Grkinjom Karom Gramatikakom stigla je do finala, ali je titula pripala Stefaniji Kirovskoj i Defne Ćirpanli koje su bile bolje sa 7:6, 6:2.

Teme:   Fatma Idrizović, Srpske teniske nade, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti