20/03/17 - 14:02h

TENISKE NADE (u12): Anastasija Stoiljković i Todor Vukomanović najbolji na OP Niša!

Anastasija Stoiljković i Teodor Vukomanović slavili su na Otvorenom prvenstvu Niša za dečake i devojčice do 12 godina, turniru treće kategorije u organizaciji Teniskog saveza Srbije.

Takmičenje je igrano tokom vikenda na terenima kluba Mediana.

I Todor i Anastasija su na turniru bili četvrti nosioci, a učestvovalo je osam devojčica i 12 dečaka.

Vukomanović je u finalu savladao prvog favorita Milana Cvetkovića sa 2:1 u setovima, 6:4, 1:6, 7:5.

Todor je pre nekoliko dana napunio 11 godina, a ovo mu je prvi trofej u konkurenciji do 12.

Treće mesto osvojili su Aleksa Stanković i Mihajlo Stanojević.

T. Vukomanović – M. Cvetković 6:4, 1:6, 7:5

Anastasija Stoiljković je u borbi za trofej nadigrala Teodoru Marjanović sa ubedljivih 6:0, 6:0. Devojčica koja je juče napunila 12 godina na turniru je izgubila samo četiri gema, a ovo joj je prva titula u konkurenciji do 12.

Anastasija se uspešno takmiči i u konkurenciji do 14 godina, a krajem prošle godine igrala je finale Prvenstva Istočne Srbije.

Treće mesto osvojile su Angelina Mihajlović i Jana Radojković.

A. Stoiljković – M. Cvetković 6:0, 6:0

Teme:   Anastasija Stoiljković, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Todor Vukomanović, Turniri, Vesti