11/02/17 - 22:46h

TENISKE NADE: Marko Miladinović najbolji u Brazilu!

Srpski junior Marko Miladinović osvojio je trofej na 47. Banana Openu u Brazilu, turniru prve kategorije!

Marko Miladinovic (Foto: Aleksandar Tokin)

Miladinović (16) je bio postavljen za devetog favorita na ovom takmičenju, a na putu do finala isprečio mu se samo jedan bolje rangirani teniser. U trećoj rundi sa druge strane mreže nalazio se osmi nosilac, Dani Tomas iz SAD-a, a naš igrač je do pobede došao nakon preokreta – 6:7, 6:2, 6:2.

U borbi za trofej Marko je za protivnika imao domaćeg tenisera Tiaga Sejbota Vajlda, a slavio je sa 2:0 u setovima, 6:3, 6:4.

Miladinović, koji je u decembru napunio 16 godina, trenutno je 45. na ITF junior rang listi.

Na takmičenju u Brazilu predstavljala nas je i Draginja Vuković (16). Srpska teniserka je bila 15. favorit, a poražena je u meču četvrtfinala. Bolja od nje bila je dve godine mlađa takmičarka iz Sjedinjenih Američkih Država, Vitni Osuigve sa 6:1, 6:2.

Vitni je bila 11. nosilac na turniru i jedna od najmlađih učesnica, ali to je nije sprečilo da dođe do trofeja. U finalu je nadigrala prvu nositeljku, tri godine stariju Emili Eplton iz Velike Britanije, sa 7:5, 6:4.

Teme:   Draginja Vuković, Marko Miladinović, Srpske teniske nade, Teniseri, Turniri, Vesti