25/07/17 - 13:48h

Tampere: Krstin poražen nakon preokreta

Srpski teniser Peđa Krstin poražen je u prvom kolu čelendžera u finskom Tampereu od Austrijanca Sebastiana Ofnera sa 5:7, 7:5, 6:4.

Krstin

Peđa nije bio daleko od mlaog iznenađenja protiv Austrijanca, dobio je prvi set i bio blizu taj-brejka u drugom, ali je bio slabiji protivnik kada se meč lomio i eliminisan je u prvom kolu.

Krstin je konstanto bio na koncu da izgubi prvi set – najpre je vratio brejk zaostatka u uvodnom delu meča, a potom je spasao čak pet set lopti u gemu u kojem je servirao za 5:5. Kako to obično biva, Austrijanac je kažnjen u taj-brejku za propuštene prilike. Mogao je Krstin da mu se revanšira istom merom, vodio je sa 5:1 i dozvolio rivalu da izjednači na 5:5, ali je ipak dobio naredna dva poena, samim tim i prvi set.

Još jednom je Krstin vratio brejk zaostatka – gubio je sa 3:1 u drugom setu, izjednačio na 3:3, ali je onda ponovo ispustio svoj servis na 5:5, pa je meč otišao u treći set.

U odlučujućoj deonici, presudan je bio sedmi gem, u kojem je Austrijanac napravio brejk i rutinski priveo meč kraju.

Sebastian Ofner, koji je pažnju na sebe skrenuo sjajnim igrama i plasmanom u četvrto kolo nedavno okončanog Vimbldona, u drugom kolu igra protiv boljeg iz duela Ilkel – Kiski.

Teme:   Peđa Krstin, Vesti