05/06/17 - 15:39h

RG: Nišikori ukršta reket sa Marejem!

Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je savladao Fernanda Verdaska u četiri seta.

Twitter

Kei Nišikori je preokretom, u četiri seta, slavio protiv Fernanda Verdaska, sa 6:0, 4:6, 4:6, 0:6, za dva sata i 37 minuta igre, i plasirao se među osam najboljih, gde ga očekuje duel sa prvim igračem planete, Britancem Endijem Marejem.

Nakon iznurujućeg meča sa Čungom kojeg je odigrao juče, deveti teniser sveta i osmi nosilac u Parizu, kao da je ostao bez snage – u uvodnom setu protiv Španca nije uspeo da osvoji ni jedan gem. Međutim, u nastavku je japanski teniser zaigrao bolje, na samom startu drugog nastavka oduzeo servis protivniku, pa, iako je ovaj odmah uzvratio, napravio novi u devetom gemu, i potom izjednačio na 1:1.

Nišikori je i u trećem delu pravovremano dolazio do brejkova, a u četvrtom je u potpunosti slomio otpor Verdaska i vratio mu za početni set, osvojivši ga sa nulom.

Japanac je u meču zabeležio 28 vinera i 43 neiznuđene greške i spasao 10/17 brejk lopti, realizujući pri tom 5/13 brejk prilika. S druge strane, njegov rival je imao 34/46 odnos direktnih poena i grešaka.

Teme:   Endi Marej, Fernando Verdasko, Kei Nisikori, Rolan Garos, Vesti