NOVI TRIJUMF ĐOKOVIĆA: Ramos pao za osminu finala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Australijan Openu.

A. Ramos Vinjolas233

(AP Photo/Dita Alangkara)

Đoković je u trećoj rundi eliminisao Španca Alberta Ramosa Vinjolasa.

U susretu koji je trajao oko dva i po sata Novak je bio bolji sa 6:2, 6:3, 6:3.

Naredni protivnik biće mu Hjeon Čung koji je nešto ranije danas savladao Aleksndra Zvereva.

I SET

Novak je u meč ušao sigurnim servis gemom, a već u narednom je imao tri šanse za brejk. Španac je uspeo da ih neutrališe i izjednači rezultat na 1:1, a do petog gema on je propustio dve prilike da Đokoviću oduzme servis.

Posle šest neiskorišćenih brejk lopti, srpski teniser je sedmu realizovao za prednost od 4:2. Dva gema kasnije ponovio je isto za konačnih 6:2 u ovoj deonici susreta.

• Đoković je zabeležio 61. pobedu na Australijan openu
  • 11. put u karijeri plasirao se u osminu finala na Ozi openu
  • Novaku je ovo 240. grend slem pobeda

II SET

Drugi set je mirno počeo, obojica su bili sigurni u svojim servis gemovima, a nakon prva tri Đoković je zatražio medicinski tajm-aut.

Ukazana mu je pomoć fizioterapeuta, a po povratku na teren oduzeo je servis protivniku, poveo sa 3:1 i brejk prednosti čuvao sve do kraja ovog seta iako je Španac imao četiri prilike da uzvrati ribrejkom – 6:3.

III SET

Treći set je najduže trajao i u njemu je vođena najveća borba. Igrani su dugi poeni u gemovima u kojima je servirao španski teniser, ali je Novak od tri brejk šanse uspeo da iskoristi dve, što je bilo više nego dovoljno za trijumf i plasman u dalje takmičenje – 6:3.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti