05/11/15 - 22:58h

Novak nakon revije brejkova do četvrtfinala Pariza!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtinale Masters 1000 turnira u Parizu! Naš teniser je nakon velike brobe, pre svega u drugom setu, eliminisao Francuza, Žila Simona sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5, nakon jednog sata i 38 minuta tenisa. Naredni Novakov rival biće pobednik meča Conga – Berdih.

N. Đoković67
Ž. Simon35

Novak Djokovic - Marin Cilic Men's Singles - Semifinals

Novak i Žil odigrali su dobar meč, duel koji je u pojedinim momentima ličio na meč sa WTA tura, gde je brejk ono kada sačuvate svoj servis. Nakon preokreta u prvom setu i lakog osvajanje tog dela igre, u drugom smo videli pravu reviju brejkova i u njoj se naš igrač bolje snašao, ali je ipak bio nezadovoljan određenim segmentima igre, što će svakako popraviti u nastavku turnira. Ipak, na kraju je trijumfovao bolji igrač i to sasvim zasluženo, ali je Francuz zaista ostavio sjajan utisak i odigrao na visokom nivou.

Meč osmine finala počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je prvi do brejk prilike došao Žil Simon u trećem gemu i odmah ju je iskoristio – 2:1. Međutim, između dve pauze Novak Đoković je preokrenuo rezultat, prvo je i on iskoristio svoju prvu brejk šansu u četvrtom gemu, a zatim je osvojio i naredni servis gem za potpuni porekoret – 3:2. Srbin je u tom stilu nastavio i dalje, oduzeo je rivalu servis i u šetsom delu, opet iskoristivši prvu priliku za to, a potom je dobrim servisima rutinski priveo set kraju, osvojivši ga sa 6:3, nakon 35 minuta igre.

Drugi set počeo je servisima Francuza, a naš igrač je i pored prednosti 30:0 za Simona uspeo da dođe u nastavku i do brejk prilike, ali i da iskoristi tu šansu, za početnih 1:0. Međutim, već u sledećem gemu Srbin pravi tri neiznuđene greške i dozvoljava domaćem teniseru da vrati izgubljeni brejk i poravna rezultat na 1:1. Inače, tek u ovom gemu jedan od tensiera nije iskoristio svoju prvu brejk loptu, pošto je Žil kod ovog ribrejka iskoristio treću. Ali, najbolji na svetu je uvek najbolji! Novak je i pored izuzetno lošeg drugog gema u trećem opet bio pravi, došao je do 0:40 na servis rivala i naravno nastavio da stoprocentno koristi brejk lopte, za velikih 2:1, uz servis. Međutim, opet je teniser iz Srbije imao malih problema, ponovo je Simon došao do brejk prilike, iskoristio ju je i poravnao na 2:2, nakon što smo u četiri gema videli isto toliko brejka. Kod Žila Simona servis je najslabiji deo igre, a Nole je to maksimalno koristio u drugom setu ovog meča. Ponovo je najbolji igrač planete došao do velikih 0:40, kao i u trećem gemu, a onda se za ishod nije postavljalo pitanje – novi brejk i 3:2. Nije našem igraču ni ovo bilo dovoljno, opet je usledio nešto slabiji servis gem, ponovo Žil Simon uspeva da na brejk odgovori ribrejkom i to treći put u ovom setu, te poravna rezultat na 3:3. Izgledalo je tada da je dobijeni servis brejk, a ne oduzeti. Treći put uzastopno je Novak u sedmom gemu ovog seta došao do 0:40 pri servisu rivala, međutim ovoga puta je iskoristio drugu brejk šansu, došao do 4:3, a onda uz dosta muka i novim spasavanjem ribrejk lopte, uspeo je da napokon materijalizuje stečeno i doće do prednosti od 5:3. Uspeo je naš igrač da u osmom delu, pri servisu rivala dođe do 0:30, ali je ipak, posle Novaka uspeo i Simon da osvoji gem pri svom servisu i smanji rezultat na 4:5. Ali ni to nije bilo sve. Naravno da je Žil u desetom gemu imao brejk lopte, ali ono što je neverovatnije opet je uspeo da našem teniseru oduzme servis, da iskroristi svoju drugu brejk priliku i poravna rezultat na 5:5, u momentu kada je Novak servirao za meč. Međutim, u naredna dva servis gema uspeo je Novak Đoković da prvo, kao po običaju, oduzme servis Simonu i to peti put u gemu, a onda je i potvrdio stečeno za konačnih i posle svega zasluženih 7:5.

Naredni rival igraču iz Srbije biće pobednik meča Žo-Vilfred Conga – Tomaš Berdih.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti