25/10/16 - 20:31h

Miomir Kecmanović drugi junior sveta!

Najbolji junior Srbije, Miomir Kecmanović na najnovijoj ITF listi najboljih juniora planete nalazi se na drugom mestu.

Miomir je prethodne nedelje učestvovao na Osaka Majors kupu (Osaka Mayor’s Cup – World Super Junior Tennis Championships 2016.) gde je igrao finale u singlu i osvojio trofej u dublu.

U finalu singla Kecmanović je izgubio od Japanca Jošuki Vatanukija u tri seta, 6:2, 3:6 i 2:6, dok je dubl trofej osvojio u paru sa predstavnikom Turske Ergi Kirkinom.

U finalu Kecmanović i Kirkin savladali su Japance Torua Horijea i Jutu Šimicu sa 6:2, 4:6 i 10:2 u produženom taj-brejku.

Do prošle nedelje naš teniser bio je treći na svetu, a druga pozicija mu je trenutno najbolji plasman u karijeri. Od prvoplasiranog na listi Miomira deli samo 66.25 bodova.

Teme:   Miomir Kecmanović, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti