10/05/15 - 21:55h

Marej deklasirao Nadala u finalu Madrida!

Britanac Endi Marej osvojio je Masters turnir u Madridu trijumfom u finalu protiv Španca Rafaela Nadala sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2 posle jednog i po sata igre.

E. Marej66
R. Nadal32

Endi

Endi

Škotlanđanin je prigrlio 33. trofej u karijeri i tako vezao drugu titulu na šljaci, nakon što je u ponedeljak trijumfovao i u Minhenu savladavši Nemca Filipa Kolšrajbera u finalu.

Marej je uspeo da prvi put u svojoj karijeri porazi Rafu na najsporijoj podlozi, a ovo je bio njegov ukupno šesti trijumf u 21. međusobnom okršaju protiv Španca. Britanac je po drugi put podigao pehar na turniru u Madridu, pošto je prethodno slavio i 2008. godine, kada se ovo takmičenje igralo u dvorani, na tvrdoj podlozi.

Škot je od samog starta meča nametnuo svoj ritam, sjajno je pokrivao teren, sve vreme diktirao tempo i greške je sveo na minimum. Marej je odmah na startu uspeo da napravi brejk i povede sa 2:0. U nastavku Nadal je u nekoliko navrata bio u prilici da uzvrati, ali mu to nije pošlo za rukom, pa je Endi prvi set rešio u svoju korist sa 6:3.

Teniser rodom iz Danblejna je sjajno otvorio i drugi deo igre i sa dva brejka stigao do velikog vođstva od 3:0. Do kraja meča, Škot je praktično rutinski održavao stečenu prednost i sasvim zasluženo slavio sa 6:2.

Endi Marej je zabeležio 11 vinera i 14 neiznuđenih grešaka, dok je Rafael Nadal upisao 18 direktnih poena i 26 grešaka.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Endi Marej, Finale, Masters, Masters u Madridu, Rafael Nadal, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti