27/03/17 - 09:21h

Majami: Nadal od nule do 822. pobede u karijeri!

Španski teniser Rafael Nadal odigrao je u Majamiju 1000. meč, i došao do 822. pobede u svojoj 15 godina dugoj karijeri.

Špansi teniser je slavio u trećem kolu mastersa u Majamiju protiv Filipa Kolšrajbera, rezultatom 0:6, 6:2, 6:3, posle 100 minuta provedenih na terenu.

Do 822. pobede u 1000 odigranih mečeva Nadal je došao nakon preokreta. Nakon što u prvom setu nije uspeo da osvoji ni jedan gem protiv sjajnog Nemca, što je bio 14. slučaj u njegovoj karijeri da set izgubi “sa nulom” – Rafa je pronašao svoju igru i za 74 minuta preokrenuo meč u svoju korist.

Sedmi teniser sveta je drugi nastavak prelomio sa dva brejka, napravljena u šestom i osmom gemu.

U identičnom ritmu nastavio je španski tenser i u trećem setu, oduzevši servis Kolšrajberu u drugom gemu, pa je tako prošao u osminu finala, gde će igrati protiv Francuza Nikolasa Maua, koji je savladao Argentinca Gvida Pelju sa 6:4, 6:3.

Mesto u osmini finala mastersa na Floridi obezbedio je i Kei Nišikori, koji je bio bolji od Fernanda Verdaska u tri seta.

U narednu rundu prošao je i Donald Jang – koji je bio bolji od Benoe Pera – 7:6, 6:4, dok je Fabio Fonjini izbacio Žeremija Šardija nakon velike borbe u tri seta – 3:6, 6:4, 6:4.

U poslednjem meču večeri Amerikanac Džek Sok je sa 6:3, 7:6 (7-0) slavio protiv Jiržija Veselog iz Češke, pa će u četvrtoj rundi igrati protiv sunarodnika Džereda Donaldsona, kome je Miloš Raonić predao meč.

Teme:   Filip Kolšrajber, Kei Nisikori, Masters u Majamiju, Rafael Nadal, Vesti