23/03/17 - 01:29h

Majami: Anderson prejak za Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Mastersa u Majamiju od Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 2:0 u setovima.

D. Lajović25
K. Anderson67

Dusan Lajovic

Treći reket Srbije je kroz kvalifikacije uspeo da dođe do glavnog žreba, ali ne i da ponovi prošlonedeljni uspeh iz Inidjan Velsa. Kevin Anderson je u prvom setu bio ubedljiv, dok je Dušan u drugom bio u lepoj prilici da odvede meč u treći set, ali je nije iskoristio. Južnoafrikanac u drugom kolu igra protiv drugog nosioca Keija Nišikorija.

Bio je ovo njihov prvi međusobni duel, a 72. teniser sveta je slavio posle jednog sata i 32 minuta igre. Već na samom startu je napravio brejk i poveo sa 3:0, da bi ubrzo i drugi put oduzeo servis rivala za lagodnih 6:2.

Činilo se da će meč u treći set kada je Lajović preuzeo konce igre u svoje ruke i došao do brejka prednosti. Ipak, Anderson uspeva da uzvrati i izjednači na 4:4, a pri vođstvu od 5:4 propušta i tri vezane meč lopte na servis Lajovića. Potom je naš predstavnik imao dve prilike da napravi novi brejk, ali mu Anderson to nije dozvolio strahovitim servisima. U trenucima kada je servirao za taj-brejk, Dušanu je popustila koncentracija, što je protivnik iskoristio da završi posao.

Teme:   Dušan Lajović, Masters u Majamiju, Vesti