Lajović u glavnom žrebu Indijan Velsa!

Srpski teniser Dušan Lajović izborio je glavni žreb mastersa u Indijan Velsu.

D. Lajović66
T. Kamke43

Lajović je uspešno prošao kvalifikacije i našao se u glavnom žrebu Mastersa 1000 serije u Indijan Velsu, pošto je večeras bio bolji od Nemca Tobijasa Kamkea, sa 6:4, 6:3.
Polovinu gemova u prvom setu rivali su osvojili na servis protivnika – Dušan je napravio brejk više – nakon što je stizao, pa potom gubio prednost, u poslednjem, desetom, iskoristio je drugu šansu, po treći put brejknuo rivala i osvojio početni set.

U narednom, 106. sa ATP liste prelomio je protiv 26 pozicija slabije rangiranog protivnika u šestom gemu, za 4:2. U devetom je Srbin spasao jednu brejk loptu, a potom iskoristio prvu meč loptu za prolazak u glavni žreb.

Lajović i Kamke sastali su se pre ovog meča prošle godine u Londonu, kada je slavio nemački teniser, i 2015. u Moskvi, kada je bolji bio srpski reprezentativac, oba puta u dva seta.

Pored Dušana, od srpskih tenisera na prvom Mastersu serije 1000 u Kaliforniji igraju i drugi teniser sveta, Novak Đoković, koji odbranu titule započinje protiv pobednika duela između Edmunda i Elijasa, dok se Viktor Troicki na startu sastaje sa Aleksandrom Dolgopolovim.

Teme:   Dušan Lajović, Masters u Indijan Vels, Vesti