14/07/17 - 16:02h

Lajović igra za titulu u Baštadu!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se je u finale čelendžera u švedskom Baštadu.

D. Lajović76
F. Banjis63

Zimbio

Lajović je u polufinalu savladao četvtog “kosturaša”, Argentinca Fakunda Banjisa sa 7:6 (4), 6:3 za sat i 38 minuta.

Bio je ovo prilično izjednačen duel između 79. i 107. igrača sveta, ali je u odlučujućim momentima srpski teniser imao više koncentracije.

Prvi set je dobio u taj-brejku, pošto u 12 odigranih gemova nije bilo ni brejk šansi – u seriji mini-brejkova jedan više osvojio je Dušan, i iskoristio drugu set loptu za početnu prednost od 1:0.

Nakon što se u narednom setu izvukao iz neprilika u petom gemu, u narednom Lajović je oduzeo servis Banjisu i sačuvao ga do kraja za plasman u finale.

Prvi nosilac na turniru u Baštadu će u borbi za petu čelendžer titulu u svojoj karijeri, a prvu od 2015. i u ovoj sezoni, igrati protiv Leonarda Majera iz Argentine, koji je u drugom polufinalu bio bolji od Šveđanina Mikaela Imera sa 6:3, 6:0. Jedini dosadašnji međusobni duel dvojica tenisera odigrala su u četvrtfinalu Hamburga pre tri godine, a pripao je argentinskom igraču u dva seta.

Teme:   Dušan Lajović, Vesti