23/04/15 - 17:22h

Fonjini iznenadio Nadala u Barseloni!

Italijanksi teniser Fabio Fonjini eliminisao je Španca Rafaela Nadala sa ATP turnira iz serije 500 u Barseloni! Fabio je slavio u dva seta sa 6:4, 7:6 (8:6), nakon dva sata i 2 minuta tenisa. Evidento je da Rafa nije u najboljoj formi, a svakako da mu ovakav rezultat ne ide u prilog pred dva Masters 1000 turnira u Madridu i Rimu, te pred nastup na Roland Garosu! Fonjini će se u četvrtfinalu sastati sa Pablom Anduharom.

R. Nadal46
F. Fonjini67
Nadal

Nadal

Meč u glavnom gradu Katalonije počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a prvu brejk šansu imao je Italijan u šestom gemu, mada se Nadal uspešno odbranio. Nakon sačuvanog servisa Španac je pokušao da dođe do oduzimanja servisa rivalu, ali je i njegovu priliku za brejk, teniser iz Italije neutralisao. Kada se očekivao taj-brejk u prvom setu, Rafi popušta koncentracija, a Fabio Fonjini oseća svoju priliku i koristi drugu set loptu, u desetom gemu, za konačnih 6:4 i 1:0 u setovima.

Drugi set bio je mnogo trbulentniji i obilovao je brejkovima, kao da se radi o nekom sa WTA turnira. U prva četiri gema viđeno je deset brejk šansi i tri brejka, a nakon tog perioda Rafael Nadal je vodio sa 3:1! U nastavku su teniseri dobro servirali, a onda su opet vezali tri gema, osmi, deveti i deseti, u kojima nisu osvajali svoje servise. Ovoga puta je 2:1 za Italijana u brejkovima, pa je nakon deset gemova rezultat bio izjednačen – 5:5, a odluka o osvajaču drugog seta potom je pala u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje počinje Fabio Fonjini, dolazi do velikih 3:0, uz dva mini brejka, a potom ne koristi čak tri meč lopte, sve do izjednačenja Rafe na 6:6. Međutim, kada je španska publika očekivala potpuni preokret “Bika sa Majorke”, on nije usledio, te je Italijan došao do četvrte meč prilike, a ovu je iskoristio za 8:6, te konačnih 7:6 u taj-brejku drugog seta.

Fonjini će se u četvrtfinalu sastati sa Pablom Anduharom, koji je danas eliminisao sunarodnika Felisijana Lopeza.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Barseloni, Fabio Fonjini, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti