27/02/17 - 17:40h

Dubai: Federer izdominirao nad Perom!

Švajcarac lako došao do prve pobede nakon osvajanja titule u Melburnu.

Twitter.com

Federer je za samo 55 minuta obezbedio drugu rundu na turniru iz Serije 500 u Dubaiju, eliminisavši na startu francuskog tenisera Benoa Pera, 39. na ATP listi, sa 6:1, 6:3.

Švajcarski teniser je zabeležio svoju 48. pobedu u karijeri u Dubaiju i 11. za redom – u UAE nije poražen još od 2013. godine.

Meč protiv Francuza držao je sve vreme pod kontrolom, ne dozvolivši mu da u poen pretvori ni jednu od tri brejk šanse koje imao u petom gemu prvog seta, dok je sam iskoristio četiri od šest u celom meču.

Per je Federeru pružio nešto veći otpor u narednom setu, ali bez ijedne prilike da ga ugrozi. Švajcarac je preuzeo kontrolu od petog gema, kada je prvi put u tom setu oduzeo servis Francuzu, a isto je učinio i četiri gema kasnije, kada je iskoristio treću meč loptu.

Svoju frustraciju zbog stanja na semaforu, Benoa je u par navrata tokom meča iskalio na reketu.

Sedmostruki šampion Dubaija povećao je skor sa Francuzom na 4-0: prethodna tri duela odigrali su u Bazelu, Melburnu i Rimu, a Rodžer nije izgubio ni set.

Federer, koji je postavljen za trećeg nosioca, u drugom kolu će igrati sa boljim iz duela dvojice Rusa – Mihaila Južnog i Jevgenija Donskoja.

Teme:   ATP u Dubaiju, Rodžer Federer, Vesti