12/05/15 - 16:52h

Bojana u drugom kolu Rima!

Srpska teniseka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Rimu! Srpkinja je u prvoj rundi napravila iznenađenje i eliminisala Francuskinju Karolin Garsiju rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (7:4), 4:6, 6:2, nakon dva sata i 22 minuta tenisa. Protivnica naše tensierke u narednom kolu biće Amerikanka Medison Kiz.

B. Jovanovski746
K. Garsija662
Bojana Jovanovski

Meč je bolje započela Francuskinja došavši do prednosti od 2:0, a potom su tensierke razmenile po brejk, za prednost Karolin Garsije od 4:1. U nastavku je teniserka iz Srbije uspela da vrati još jedan izgubljen servis i na taj način dođe do izjednačenja – 4:4. Pošto nije bilo više brejkova, a ni prilika za isti, odluka o pobednici pala je u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Srpkinja, došla do velikih 6:2 i iskoristivši treću set loptu postavila 7:4, za konačnih 7:6 u prvom delu igre.

Drugi set počinje sjajno za Bojanu Jovanovski koja brejkom dolazi do velikih 3:0, ali joj to nije bilo dovoljno kako bi prelomila ovaj sus ret u tom delu igre. Francuskinja je u petom gemu vratila izgubljeno, a potom je u tom naletu osvojila još tri gema za 5:3. Srpkinja nije uspela da se ponovo vrati u set, te je Karolin Garsija osvojila ovaj deo igre rezultatom 6:4.

Treći period je više nego prva dva obilovao brejkovima, a u svemu tome se bolje snašla Bojana Jovanovski i na kraju zasluženo slavila. Od drugog do šestog gema teniserke su razmenjivale brejkove, ali je Srpkinja uvek bila za brejk ispred rivalke, pa je nakon šest odigranih gemova rezultat bio 4:2 u njenu korist. U nastavku je naša igračica uspela da sačuva svoj servis, a nvim oduzetim servisom je i postavila konačnih 6:2.

Protivnica Bojane Jovanovski u narednom kolu biće Amerikanka Medison Kiz.

Teme:   Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti