14/05/15 - 09:16h

ATP Rim: Viktor u osmini finala!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na Mastersu u Rimu. On je sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, eliminisao Španca Felisijana Lopeza. U borbi za četvrtfinale protivnik će mu biti Kei Nišikori.

V. Troicki666
F. Lopez743
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Felisijana Lopeza trajao je dva sata i 15 minuta, a srpski teniser se nakon preokreta izborio za plasman u osminu finala na Mastersu u Rimu.

U devetom gemu prvog seta Viktor je prvi put na meču oduzeo protivniku servis i poveo sa 5:4, ali nije uspeo da realizuje brejk, pa je Lopez odmah došao do izjednačenja (5:5). Nakon što su oboje još po jednom sačuvali servise, set je završen u taj-brejku koji je Španac dobio sa ubedljivih 7:2.

I drugi set pretio je da će se završiti u taj-brejku. Tek u desetom gemu Troicki dolazi do brejka i osvaja ovaj deo meča sa 6:4 za 1:1 u setovima.

U odlučujućem setu nije bilo napeto. Viktor je iskoristio jedinu brejk šansu za vođstvo od 2:0, a prednost je sačuvao sve do kraja seta – 6:3.

Protivnik u narednom meču biće mu Japanac Kei Nišikori koji je u drugom kolu eliminisao Jirija Veselija.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki