03/05/13 - 19:05h

ATP Minhen: I Tipsarević bez polufinala

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Minhenu. Janko je u četvrtfinalu poražen od Nemca Danijela Brandsa rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:4. Posle ovog poraza i poraza Troickog neće biti ničega od srpskog polufinala, ali će zato Nemci na svom terenu igrati jedno svoje polufinale u kome se sastaju Bradns i Kolšrajber, dok drugo polufinale čine Tomi Has i Ivan Dodig.

J. Tipsarević364
D. Brands646
Janko Tipsarevic

Meč je krenuo oprezno sa obe strane, te na početku seta nije bilo brejkova. Jedini oduzeti servis u prvom setu desio se pri rezultatu 3:2 za Nemca. Brands je tada napravio brejk i ispostaviće se rešio prvi set u svoju korist. U nastavku se igralo gem za gem, a Nemac je prvi set dobio rezultatom 6:3.

U drugom setu brejkova nije bilo sve do rezultata 5:4 za Janka Tipsarevića. U tom trenutku, kada su svi očekivali taj-brejk, Srbin je oduzeo servis Nemcu i došao do izjednačenja osvojivši drugi set rezultatom 6:4.

Kada su mnogi očekivali da će Janko dobiti treći set, Nemac je nastavio da igra dobro i nagoveštavao je iznenađenje. Set je počeo osvajanjem početnih gemova sa obe strane, ali je odmah zatim Nemac napravio brejk, a zatim ga i potvrdio – 3:1. U nastavku seta igralo se gem za gem, Janko nije uspeo da povrati izgubljeno, te je Brands dobio treći set rezultatom 6:4 i tako se plasirao u polufinale.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Minhenu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti