Novak Đoković po četvrti put u karijeri šampion je US Opena!

N. Đoković 676
D. Medvedev363

On se u finalu revanširao Danilu Medvedevu za poraz dve godine ranije.

U meču dostojnom grend slem finala, srpski as slavio je nakon tri sata i 17 minuta rezultatom 6:3, 7:6, 6:3 za svoj 24. grend slem.

TOK MEČA:

Neočekivano lako Novak je dobio prvi set. Odlično je otvorio meč odmah napravivši brejk u drugom gemu bez izgubljenog poena. Igrao je stabilno, a Medvedev ničim nije uspeo da ga ugrozi. U osmom gemu Đoković je propustio dve set lopte na servis rivala. Nakon fantastičnog relija u narednom gemu došao je do nove set lopte i ovoga puta je iskoristio. Imao je ukupno 12 vinera, četiri više od Rusa, i 10 neiznuđenih grešaka (a Medvedev dve više).

Mogao se već tada nagovestiti ispoh meča, s obzirom da Novak na US Openu ima skor od 72-1 nakon dobijenog prvog seta.

U drugom setu priredili su nam obojica pravi spektakl prenun sjajnih relija. Velika borba vođena je u sedmom gemu u kojem je Novak propustio brejk loptu, a Medvedev nakon četiri izjednačenja uspeo da gem završi u svoju korist. Obrnuta situacija dogodila se u narednom gemu. Sada je Rus propustio svoju brejk šansu, a Novak je, ponovo posle četiri izjednačenja, poravnao na 4:4.

Pošto je Medvedev ispustio brejk/set loptu u 12. gemu, set je ušao u produžetak. Vodio je u njemu Danil sa 3:1 i 5:4, ali nije dao Đoković da set pripade Rusu, pa je vezao tri poena i iz prvog pokušaja došao na set od pobede.

Sigurno su obojica ušli u treći set, a u trećem gemu dogodila se zanimljiva situacija. Tokom jednog poena Medvedev je pad, a Novak je preskočio mrežu i ponudio rivalu da mu pomogne da ustane, međutim Medvedev je sačekao još koji trenutak pre nego što se pridigao. Nakon toga usledio je Novakov brejk u četvrtom gemu. Ovoga puta Danil je imao odgovor, pa je odmah vratio servis, za svoj prvi brejk u meču. Ostao je Srbin pribran, te je došao do novog brejka čime je konačno slomio Medvedeva i uz dobijena sledeća dva gema izvojevao pobedu.

Teme:   Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti