Slatka osveta: Olga Danilović stigla do polufinala!

Olga se osvetila Mađarici i ušla u polufinale.

O. Danilović76
A. Bodnar52

Srpska teniserka Olga Danilović ostvarila je vrlo lep uspeh plasmanom u polufinale WTA turnira u Jašiju. Uspela je da se osveti Mađarici Bodnar za prošlonedeljni poraz u Budimpešti i savlada je 7:5, 6:2, nakon sat i 50 minuta borbe.

Prvi reket Srbije će se za finale boriti sa prvom nositeljkom turnira u Rumuniji, mladom Mirom Andreevom.

Zanimljivo, Olga Danilović i Ana Bodnar su dubl partnerke na ovom turniru (plasirale se u četvrtfinale).

Danilovićevoj je ovo bilo prvo WTA četvrtfinale od 2022. godine.

Možda i prelomni trenutak čitavog meča bio je deveti gem kada Bondar imala 0:40 na Olgin servis, propustila te tri brejk šanse i onda još jednu na razliku. Potom je Danilović sprečila odlazak u taj-brejk, oduzevši servis rivalki u 12. gemu.

Ni drugi set nije bio jednostavan, iako rezultat na to implicira. U prva tri gema viđeni su brejkovi, ali je Olga napravila dva. Uspela je potom da sačuva svoj servis, a potom i zada završni udarac.

Teme:   Olga Danilović, Teniserke