Santo Domingo: Đere u četvrtfinalu

Još jedna pobeda.

Laslo Djere

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Santo Domingo.

On je u osmini finala turnira u Dominikanskoj Republici pobedio Ignasija Busea iz Perua rezultatom 4:6, 6:3, 6:2.

Nije dobro počeo meč Đere, koji je postavljen za četvrtog nosioca. Izgubio je svoj servis odmah na startu prvog seta. Imao je dve brejk šanse do kraja, ali ih je Buse sačuvao i poveo sa 1:0.

U drugom setu poveo je Đere sa 3:1. Mučio se potom da sačuva svoj servis kada je servirao za drugi set jer je protivnik imao dve brejk lopte. Ipak, iskoristio je drugu set loptu i najavio preokret.

Nije delovalo na startu trećeg seta da će Đere odneti pobedu jer je Peruanac, 266. na ATP listi, poveo sa 2:0. Bilo je to, ispostavilo se, sve od njega, jer je Đere osvojio šest gemova zaredom uz tri brejka i odneo pobedu.

Đere, 106. na ATP listi, igraće za polufinale protiv Amerikanca Rajana Segermana, 398. na svetu. Taj meč na programu je u noći između četvrtka i petka po našem vremenu od 1.00.

Teme:   ATP, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti