10/04/24 - 12:26h

Šampion nokautiran: Popirin eliminisao Rubljova!

Još jedna rana eliminacija za Rusa.

Put kao odbrani titule u Monte Karlu, Andrej Rubljov završio je već na prvoj prepreci! Okončao mu ga je Aleksej Popirin – 6:4, 6:4 za sat i 40 minuta. Ovo je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka turnira, pogotovu ako se uzmu u obzir pređašnji rezultati na šljaci obojice.

Rubljov je tako produbio evidentnu krizu, koju čak ni promena podloge nije zaustavila. Nakon Dubaija i Indijan Velsa, doživeo je još jednu ranu eliminaciju, i to na turniru koji je prošle godine osvojio (pobedio Runea u finalu).

Popirinu je brejk u trećem gemu prvog seta bio dovoljan za vođstvo. U drugom, naturalizoveni Australijanac je nadoknadio brejk zaostatka, a potom napravio odlučujući brejk u devetom gemu. Bila je to njegova prva pobeda nad Rubljovim, u tek drugom međusobnom duelu.

Defending Champion Andrey Rublev STUNNED By Alexei Popyrin | Monte Carlo 2024 Highlights

Protivnik u trećem kolu biće mu Aleks De Minor, koji je nakon preokreta pobedio Tarona Grikspora 2:6, 6:2, 6:3. Posao je završio i Lorenco Sonego, koji je pobedio Ože-Alijasima 6:4, 7:5.

Teme:   Andrej Rubljev, Masters, Masters u Monte Karlu, Turniri, Vesti