03/01/24 - 11:52h

Roviti Novak poražen od De Minora, Australija vodi

Novak nije uspeo da se izbori sa protivnikom, ali pre svega sa povredom lakta koja ga je mučila od početka.

N. Stevanović11
A. Tomljanović66

Reprezentacija Australija povela je protiv Srbije u četvrtfinalnom meču Junajted Kupa u Pertu. Prednost domaćinu doneo je Aleks De Minor, koji je savladao Novaka Đokovića 6:4, 6:4.

Srpski teniser se čitavim tokom meča mučio sa povredom lakta, koja ga je sprečila da odigra kako zna i ume. Podsetimo, juče je imao problema sa zglobom, ali je ipak uspeo da pobedi Jirija Lehečku. Ovoga puta, povreda lakta se odrazila i na rezultat.

Izjednačenje Srbiji pokušaće da donese Natalija Stevanović, koja je u toku dana nominovana da se, umesto Olge Danilović kako je prvobitno planirano, suprotstavi Ajli Tomljanović.

Do rezultata 3:3, teniseri su rutinski čuvali svoj servis, ali su se od tog trenutka Novakovi problemi sa laktom intezivirali. Uspeo je ipak da povede sa 4:3, ali je u devetom gemu De Minor napravio brejk i lako odservirao za osvajanje prvog seta. Pokušao je Đoković da zatraži medicinski tajm-aut nakon sedmog gema, ali ga glavni sudija odbio uz obrazloženje da se radi o istoj povredi kao i juče, iako to nije bio slučaj. Razumljivo, Novaka je to prilično uznemirilo i dodatno omelo.

View this post on Instagram

A post shared by Sport Klub (@sport.klub)

Najbolji svih vremena je dobro servirao na startu druge deonice, ali nije uspeo ni da zapreti na protivnički servis. Držao se do rezultata 3:3, kada je De Minor ponovo brejknuo. Tek u poslednjem, deset gemu drugog seta, Đoković je uspeo da dođe do izjednačenja u gemu, i to nakon što je protivnik poveo sa 40:0. Dobio je Nole naredna tri poena, ali se nije izborio za brejk loptu. Petu meč loptu, Australijanac je pretvorio u trijumf.

Verovali ili ne, ovo je bio prvi Novakov poraz na australijskom tlu nakon čak šest godina. Računajući sve mečeve i turnire koje je igrao u Australiji, do danas je imao niz od čak 43 uzastopne pobede.

Teme:   Aleks de Minor, Junajted kup, Novak Đoković, Teniseri, Vesti