13/02/24 - 18:20h

ROTERDAM: De Minor u osmini finala

Peti favorit turnira u Roterdamu Aleks De Minor plasirao se u osminu finala.

Australijanac je u meču drugog kola bio bolji od američkog predstavnika Sebastijana Korde nakon sat vremena i 23 minuta igre rezultatom 6:4, 6:3.

U prvom setu propustio je četiri brejk lopte i spasio isti broj brejk lopti rivala, da bi pred sam kraj rešio set u svoju korist prvom brejk/set prilikom.

U drugom setu sve vreme je sigurno servirao, a brejk u šestom gemu doneo mu je pobedu u ovom duelu.

Naredni protivnik biće mu David Gofan.

I osmi favorit Aleksander Bublik plasirao se u osminu finala.

On je nadigrao Bornu Ćarića sa 6:3, 6:4, nakon nešto manje od dva sata provedenih na terenu.

Za plasman u četvrtfinale Bublik će se boriti sa Milošem Raonićem.

U mađarskom duelu Marton Fučovič bio je bolji od Fabijana Marošana sa 7:6 (5), 6:1, a sledeći protivnik biće mu pobednik susreta Dimitrov – Sonego.

Teme:   ATP u Roterdamu, Teniseri, Turniri, Vesti