01/03/15 - 12:56h

Okršaj Nadala i Huana Monaka u finalu Buenos Airesa!

 

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale ATP turnira u Buenos Airesu savladavši u polufinalu Argentinca Karlosa Berloka sa 2:0, po setovima 7:6(7), 6:2 posle skoro dva sata velike borbe.

Rafa

Rafa

Ukoliko slavi u finalu turnira u Argentini, Nadal će se izjednačiti po broju titulu na šljaci sa Giljermom Viljasom, koji je do sada bio neprikosnoven sa čak 46. trofeja na najsporijoj podlozi.

U prvom setu igrači su uspeli da sačuvaju svoj servis do samog kraja, pa je odluka pala u taj-brejku. Nadal je gubio sa 6:1 u odlučujućem gemu i suočavao se sa pet set lopti, ali je potom osvojio osam od narednih devet poena i stigao do neverovatnog preokreta i vođstva u setovima.

U drugom setu popustio je servis kod obojice, Nadal je pretrpeo jedan brejk, ali je zato uspeo čak tri puta da ugrozi servis rivala i tako izbori prvo finale posle Rolan Garosa prošle godine.

Rival u finalu biće mu domaći teniser Huan Monako, koji je u drugom polufinalu savladao Španca Nikolasa Almagra posle velike borbe, u tri seta, rezultatom – 6:3, 6:7, 6:4.

Rezultati polufinala:

Rafael Nadal – Karlos Berlok 7:6, 6:2

Huan Monako – Nikolas Almagro 6:3, 6:7, 6:4

Finale:

Rafael Nadal – Huan Monako

(Tenis Uživo, M. Marjanović)


Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Buenos Airesu, Huan Monako, Polufinale, Rafael Nadal, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti


Komentari

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Poništi odgovor